Nők perelik a Google-t, mert a férfiaknál rosszabb fizetést kaptak
Három volt alkalmazott azt állítja, hátrányosan megkülönböztették őket.
Három volt alkalmazott azt állítja, hátrányosan megkülönböztették őket.
Történelmi döntést hozott a szaúd-arábiai tőzsde adminisztratív irányító testülete: egy nőt választott a börze élére. Története során tehát először női elnöke van az arab világ legnagyobb tőzsdéjének.
Az ENSZ szakértői csoportjának elnök-jelentéstevője szerint a magyar kormánynak fel kell hagynia azzal, hogy a nemi alapú megkülönböztetést konzervatív családi értékekre épülő ideológiával palástolja.
Egyszerűen dúskálunk a nők helyzetét lefestő felmérésekben, kutatásokban: nők a munka világában, nők és az esélyegyenlőség, család és munka, karrier. A nőnap megmozgatta a pr-világot, de legalább nem próbálják leönteni rózsaszín szósszal a valóságot. A kutatások alapján eléggé tele lehet a nők hócipője a valósággal.
Magyarországon a nők harmada érzi azt, hogy nem kapja meg ugyanazon lehetőségeket, mint a férfiak. Vonatkozik ez a fizetésre, de a karrierlehetőségre is. Miközben a diplomások között magasabb a nők aránya a férfiaknál, ahogy haladunk előre az időben vagy felfelé a karrierlétrán, úgy csökken a nők aránya a munka világában.
Nem annyira impulzívak, hosszabb távra terveznek, jobban becsülik munkatársaikat és összességében megbízhatóbbnak tűnnek a női cégvezetők, illetve azok a cégek, ahol a felső vezetésnek van női tagja is. Ennek ellenére csökken a nők szerepe a magyar cégvilágban.
Úgy tűnik, még az Egyesült Államokban is elég korlátozott azon pályák száma, ahol a nők igazán labdába rúghatnak, és kereshetnek körülbelül annyit, mint egy férfi. Leginkább az egészségügyben és az üzleti élet egy-két területén tudnak nagy arányban pozíciókat foglalni. De továbbra is hiányoznak a technika világából, a mérnöki állásokból, és bizony a vezetői pozíciókból. Azért gyerekorvos még lehet egy nő.
A magyar kormány alacsony szinten képviseltette magát az ENSZ nők helyzetével foglalkozó bizottságának ülésén. Már Szaúd-Arábiában is kétszer annyi a női képviselő, mint Magyarországon – írja Ertsey Katalin.
John Kerry amerikai külügyminiszter írása a nemzetközi nőnap alkalmából a hvg.hu-n.